Częste pytania w naszym oceanie

Sprawdź kogo szukamy
Jakie są etapy procesu rekrutacyjnego w CSHARKu?
+

Etapy procesu rekrutacyjnego zależą od konkretnego projektu, do którego szukamy osób. Mogą więc lekko się od siebie różnić. Zawsze w pierwszej kolejności spodziewaj się rozmowy z rekruterem, który przeprowadzi Cię przez cały proces (sam/-a wybierz – rozmowa telefoniczna lub komunikator Teams/Meet). W zależności od projektu, na kolejnym etapie do rozmowy może dołączyć Twój potencjalny przełożony i/lub osoba techniczna. Możliwe, że z naszej strony pojawi się prośba o rozwiązanie zadania stanowiącego część weryfikacji technicznej. Potem pozostaje Ci już tylko czekać na feedback i (miejmy nadzieję) złożenie przez nas oferty!

Pomocy – jak mam przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej?
+

Przed umówionym spotkaniem zajrzyj ponownie do ogłoszenia i opisu stanowiska. Przemyśl, czy wszystko jest dla Ciebie jasne. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, to właśnie pierwsza rozmowa będzie najlepszym momentem na przekazanie nam jakich informacji jeszcze potrzebujesz.

Odśwież przebieg swojej ścieżki zawodowej. Często na rozmowie pytamy o zadania, które wykonywałeś/-aś u poprzednich pracodawców.

Przemyśl też wszelkie kwestie formalne, tj. okres wypowiedzenia, wynagrodzenie, oczekiwaną formę zatrudnienia oraz Twoje szczególne preferencje.

Pamiętaj – rozmowa z nami to spotkanie dwóch stron. Mówimy i słuchamy 50/50. Na pewno będziemy ciekawi jakie aspekty są dla Ciebie ważne oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

Czy mogę odbyć staż/praktyki w CSHARK?
+

W CSHARKu nie organizujemy staży/praktyk w sposób regularny. Mimo to zachęcamy do sprawdzania zakładki z ofertami pracy. Tam znajdują się wszystkie nasze aktualne ogłoszenia. Jeśli tylko rozpoczniemy poszukiwania osób chętnych do odbycia stażu lub praktyki, to taka informacja na pewno od razu się tam pojawi!

Czy mogę pracować zdalnie?
+

Tak, pracujemy w trybie remote-first. Posiadamy jednak pojedyncze mniejsze teamy, zbudowane w całości w jednej z naszych lokalizacji oraz realizujemy projekty, w ramach których co jakiś czas spotykamy się z klientem on-site. Jeśli Twój przyszły team pracuje hybrydowo, to taką informację zawsze znajdziesz w ogłoszeniu. Jeśli jej nie ma, to oznacza, że możesz pracować całkowicie zdalnie (ale mamy nadzieję, że czasem spotkamy się w jednym z biur we Wrocławiu lub Bielsku-Białej).

Jak wygląda ścieżka kariery w CSHARKu?
+

W CSHARKu operujemy poziomami seniority. Spotkasz u nas osoby na stanowisku Juniora, Mida, Seniora, Tech Leada czy Architekta. Zmiana stanowiska na wyższe jest każdorazowo ustalana indywidualnie i zależy od Twoich postępów. Cieszy nas rozwój naszych Rekinów, więc jeśli zauważymy progres w Twojej pracy, z chęcią porozmawiamy o awansie. Jeśli natomiast Ty poczujesz wcześniej, że chciałbyś przejść na “wyższy level”, jesteśmy otwarci na rozmowę.

Czy mogę zmienić projekt w trakcie pracy?
+

W przypadku chęci zmiany projektu należy w pierwszej kolejności zakomunikować to swojemu Line Managerowi. Wówczas organizujemy rozmowę, aby poznać powody chęci zmiany, oczekiwania względem nowego projektu i inne istotne aspekty.

Zmiana projektu nie dzieje się z dnia na dzień, bo przed jej dokonaniem musimy poinformować o tym dotychczasowy zespół, dać znać klientowi, znaleźć zastępstwo i potwierdzić nowy projekt. Natomiast nie ma u nas rzeczy niemożliwych – bardzo zależy nam, aby każdy Rekin pracował w projekcie, który daje mu spełnienie i rozwój.

Czy istnieje możliwość odbycia wyjazdów zagranicznych w ramach pracy?
+

Tak, w niektórych projektach mamy możliwość wyjazdu i pracy za granicą – w końcu współpracujemy głównie z klientami zagranicznymi.

Praca za granicą za każdym razem jest w pełni dobrowolna i nikogo do niej nie zmuszamy. A jeśli z góry założymy, że dana osoba będzie musiała pracować poza naszym krajem, to na pewno taką informację zawrzemy już na etapie oferty pracy.

Czy ogłoszenie, które od jakiegoś czasu widzę na stronie, jest nadal aktualne?
+

Aktualizujemy naszą stronę Kariera na bieżąco. Zatem jeśli dana oferta pracy jest na niej widoczna, to rekrutacja wciąż trwa i z niecierpliwością czekamy na Twoje CV.

Na niektóre role związane z naszą core’ową technologią mamy regularne zapotrzebowanie, więc wybrane oferty mogą widnieć na stronie przez dłuższy czas.

A co jeżeli nie widzę żadnej oferty, która odpowiadałaby moim umiejętnościom technicznym?
+

Zachęcamy wówczas do spontanicznego przesłania swojego CV przez naszą stronę. Każdą otrzymaną aplikację zapisujemy w bazie. W przypadku otwarcia nowego wakatu, w pierwszej kolejności kontaktujemy się z kandydatami właśnie z tej bazy. Będziesz więc jednym z “early birds”!

Jaka znajomość języka angielskiego jest wymagana?
+

Wymagamy na tyle dobrej znajomości, abyś mógł/mogła swobodnie komunikować się w zespole lub z klientem. Nie potrzebujemy żadnych certyfikatów językowych. Twoją swobodę w komunikowaniu się sprawdzimy podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Jaka jest atmosfera w CSHARKu?
+

Zupełnie szczerze – chcemy, żeby atmosfera w CSHARKu stanowiła odpowiednie pole do pracy oraz rozwoju naszych Rekinów i mamy nadzieję, że się nam to udaje! Regularnie integrujemy się (zarówno offline jak i online), w związku z czym spotkasz się u nas ze wspólnymi wyjściami i imprezami, ale również z wirtualnymi kawami.

Nie mamy dress code’u, tak aby każdy czuł się w pracy swobodnie i wygodnie. Tak jak każda firma z branży IT, my również zaoferujemy Ci kilka benefitów, takich jak lekcje angielskiego, firmowa biblioteczka, prywatna opieka medyczna, opieka psychologiczna czy płatne dni wolne. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj na profile społecznościowe CSHARKa, gdzie na bieżąco dowiesz się co u nas słychać:

Senior Fullstack Developer
B2B
20 000 - 25 200 PLN + VAT
Więcej
.NET Developer
B2B
MIDDLE: 13 400 - 19 300 PLN + VAT
SENIOR: 19 300 - 25 200 PLN + VAT
Więcej
SAP Basis Engineer for System Integration
B2B
24 000 - 33 500 PLN + VAT
Więcej